Rzucanie palenia – plastry i tabletki

Po hipnozie, która jest jednym ze sposobów rzucania palenia, nadeszła pora na bardziej konwencjonalne metody, a mianowicie popularne tabletki oraz plastry. Czy są pomocne? Na krótką metę tak. Wiem to z własnego doświadczenia – córki palacza.Rzucanie palenia to niewątpliwie dosyć ciężki proces, zwłaszcza dla osób palących bardzo dużo i bardzo długo ( przynajmniej kilkadziesiąt lat). Wiele osób chcących pozbyć się tego jakże szkodliwego nałogu, szukają takich metod, które wspomogą rozstanie się z papierosami. Dla niektórych okazują się być niezwykle pomocne plastry antynikotynowe, dla innych tabletki; niektórzy decydują się na sport i zbilansowane  odżywianie.  Każdy chce odnaleźć złoty sposób na  pozbycie się palenia papierosów. Wybór konkretnej metody pomagającej uporać się ze szkodliwym nałogiem powinien opierać się na naszych osobistych przekonaniach, a także na  motywacji. Ale warto wspomnieć, że w trudnym i  długotrwałym procesie rzucania palenia istotna jest także silna wola, jak również wsparcie rodziny i przyjaciół.papierosy

Najważniejszy jest pierwszy krok – decyzja o rozstaniu z paleniem

Rozstanie z paleniem może okazać się dla wielu z nas trudną sytuacją. Zawsze przy podejmowaniu decyzji trzeba powtarzać sobie, ze to najlepsza decyzja. Rozstanie z paleniem może być spontaniczną decyzją, jak też starannie zaplanowanym „przedsięwzięciem”. Jeżeli już dzisiaj mamy zamiar skończyć z nałogiem, to warto powyrzucać wszelkie papierosy, zapalniczki i popielniczki. Pozbądź się także tych rzeczy ,które będą nam na każdym kroku przypominały o paleniu.  Oprócz tego można zniwelować zapach papierosów poprzez  wypranie wszystkich  zasłon i firanek; a ponadto koniecznie umyjmy dokładnie wszystkie okna w domu. Dla rąk trzeba znaleźć odpowiednie zajęcie, które pozwoli zapomnieć o chęci zapalenia.

Z kolei jeśli dopiero w zamyśle mamy decyzję o zaprzestaniu palenia, to  wybierzmy konkretny dzień i miesiąc, od którego chcemy  zakończyć palenie papierosów. W walce z nałogiem pomocne mogą okazać się apteczne nowości ( na przykład plastry czy tabletki), bądź też specjalistyczne  terapie.

Dlaczego warto pozbyć się nałogu palenia?

Decyzja o zerwaniu z nałogiem jest zawsze trafną decyzją. Mamy z tego powodu mnóstwo korzyści. Po pierwsze mamy znacznie lepsze samopoczucie – w naszych ustach nie ma nieprzyjemnego smaku, jak i zapachu. Po drugie znacznie lepiej odczuwamy smak danej potrawy. Nasza skóra po zaprzestaniu palenia nabiera żywszego i bardziej promiennego wyglądu. Oprócz tego nabieramy chęci do życia i energii do dalszego działania. Ale najważniejsze, że nie zatruwamy swego organizmu, jak i swoich bliskich. Oprócz tego pieniądze przeznaczone na zakup papierosów możemy wreszcie przeznaczyć  na całkiem inne potrzeby.

Rzucanie palenia – kilka dobrych rad

Po pierwsze raczej nie  odkładajmy  rzucania palenia „na potem”. Łatwiej jest rzucić palenie od tak, podejmując tak zwaną „męską decyzję”. Lepiej nie przedłużać terminu od kiedy nie palimy.

Po drugie – postaw na ćmienia fizyczne czy inną formę aktywności. Wzmożony wysiłek doskonale redukuje napięcie, które wywołane jest głodem nikotynowym. Powinniśmy jednak zachować pewną ostrożność.  Bowiem zbyt intensywne  treningi czy biegi rozpoczęte tuż  po dniu bez papierosa mogą odbić się niekorzystnie na naszym zdrowiu. Obserwujmy zatem możliwości naszego organizmu i pamiętajmy, że aktywność fizyczna  w każdej postaci jest naturalnym sposobem na walkę z nałogiem.

Po trzecie  nie myśl w każdej sytuacji ( zwłaszcza tej stresującej) o papierosach.  Postarajmy się w taki sposób zorganizować sobie czas, by nie mieć możliwości pomyśleć o zapaleniu papierosa.  Zwłaszcza w wolnych momentach starajmy się wykonywać  czynności dające zajęcie rękom.
papierosy
A ponadto warto skorzystać z fachowej pomocy psychologicznej, bądź też poszukać wsparcia u rodziny czy oddanych  przyjaciół. Wsparcie Twoich bliskich potrafi doskonale zmobilizować i dać dobrego „kopa” pa emocjonalnego. W taki sposób można  przetrwać najtrudniejsze chwile.

Ale ważną rolowe wspomaganiu rzucania palenia odgrywają również środki z apteki. Należą do nich miedzy innymi plastry oraz tabletki.

Wspomaganie rzucania palenia – plastry

Plastry nikotynowe to obecnie bardzo popularna i rozpowszechniona metoda wspomagająca rzucenie palenia. Dzięki  nikotynowym plastrom poziom szkodliwej  nikotyny w organizmie ludzkim jest stopniowo zmniejszany. Ponadto swobodnie można wyeliminować  nawyk sięgania po papierosa.  Plastry nikotynowe posiadają w swoim składzie różne dawki nikotyny, a ponadto odznaczają się zróżnicowaną długością działania. Dzięki ulotce informacyjnej dołączonej do opakowania można doskonale wybrać plaster i dawkę nikotynową.

Rzuć palenie z tabletkami!

Oprócz wymienionych plastrów nikotynowych na rynku są dostępne preparaty w formie tabletek. Są to zwykle takie środki na receptę, które przepisywane są przez  lekarza. W większości środki te są pochodzenia roślinnego i posiadają substancje, które mają podobne działanie do nikotyny. Po przedostaniu się składników  tabletki do organizmu, następuje stopniowe oddziaływanie ich na te same receptory, na które wpływa nikotyna. Ponadto stosowanie tabletek zmniejsza drażliwość osób rzucających palenie. Tabletki są środkami łatwymi w użyciu, ale nie mniej jednak posiadającymi wiele skutków ubocznych, na przykład nudności czy wymioty.

5,3 k

Odpowiedzi: 3 - Dodaj swoją+

  1. [...] dla osób, które zaczynały dzień od dymka lub palą powyżej dwudziestu papierosów na dobę. Plastry są przeznaczone do naklejania na nieowłosioną skórę i pomagają zwalczyć i zapomnieć o [...]

  2. [...] Podjąłeś/aś już decyzję o zaprzestaniu palenia? Masz silne postanowienie, że ten papieros był tym ostatnim? Jeśli tak, to warto się teraz zastanowić jaką metodę wybrać, by wytrwać i już nie zapalić. Może jednak najbardziej polecane i skuteczne sposoby na rzucanie palenia – plastry i tabletki? [...]

  3. [...] Osoby, które nie przepadają za gumami do żucia mogą zdecydować się na przykład na specjalne pastylki do ssania, które, umieszczane pod językiem, dostarczają pacjentowi określonej dawki nikotyny i pozwalają [...]

Zostaw odpowiedź