Rzuć palenie z książką

Rzucić palenie dla osoby palącej niemal całe życie jest wielkim wyzwaniem i wyrzeczeniem się czegoś co lubił. Niewątpliwie niejedna osoba chcąca rozstać się z nałogiem próbuje wielu sposobów. Każdy chce jak najszybciej znaleźć swój „złoty środek” na uwolnienie się od dymu tytoniowego. To co jednym może pomóc, innym niestety nie przynosi skutecznych rezultatów. Jednakże warto zauważyć, że rzucanie palenia to proces, przy którym trzeba mieć silną wolę. W dzisiejszych czasach bardzo popularne staje się rzucanie palenia z książką. Na rynku jest wiele publikacji na ten temat, a zatem wybierz odpowiednią pozycję książkową i do dzieła !

Allen Carr - Prosta metoda. Jak skutecznie rzucić palenie

Ta propozycja książkowa jest istnym bestsellerem, jeśli chodzi o temat rozstawania się z nałogiem. Autor tej publikacji sam był nałogowym palaczem przez blisko 30 lat i kilkakrotnie nawet próbował zerwać z papierosami. A zatem można powiedzieć, że doskonale zdaje sobie sprawę, że odstawienie papierosów jest trudnym procesem; ponadto zna wszystkie słabości nałogowego palacza, ale najważniejsze, że wie w jaki sposób można je zniwelować. To książka przedstawia metodę Allena Carra na zerwanie z nałogiem. Jest to pewnego rodzaju psychoterapia. Taka metoda, która po pierwsze zajmuje się uzależnieniem od nikotyny w psychicznym kontekście, albo psychiczną potrzebą lub raczej pragnieniem zapalenia. Allen Carr przedstawił metodę, która jest całkiem inna niż krążące w obiegu sposoby na rozstanie się papierosem. Inne metody to te, które opierają się na osobistej silnej woli, a są nimi między innymi stosowane plastry nikotynowe, gumy, ale też akupunktura, laser i hipnoza. Allen Carr pisze, że stosując te wymienione w którymś momencie zaistnieje chwila, w której osoba paląca papierosy konfrontuje się z prawdziwym problemem, czyli psychiczną potrzebą zapalenia.

W książce znajdziemy też, że rzucanie palenia za pomocą wyłącznie silnej woli może powodować występowanie licznych problemów. Jednym z nich jest fakt, że palacze mają przekonanie, że pozbawiani są czegoś, co dawało im wielką przyjemność i duże wsparcie. Można dalej przeczytać, ze owe uczucie straty powoduje tak zwany konflikt woli. Bowiem palacz chce rzucić, ale w tym samym momencie rozpaczliwie chce zapalić. Taki mankament nakręca emocjonalnie osobę chcącą rzucić palenie, powodując czasem fizyczne objawy, przypisywane rozstaniu się z nałogiem. , a Używając argumentów logicznych i racjonalnych Allen Carr obala wszystkie mity oraz iluzje, w ten sposób pokazując palaczom, w jaki sposób działa mechanizm palenia, a co nazywane jest nikotynową pułapką. Wiedza zawarta w tej książce sprawia, że każdy palacz, próbując zerwać z nałogiem, ma swobodną kontrolę nad wszystkim co się z nim dzieje.

Nie rzucaj palenia od razu – czyli jak rzucić palenie i pozbyć się nałogu bez pozbawiania się satysfakcji?

Ta książka przedstawia problem palenia w całkiem inny sposób. Rozstanie z nałogiem wcale nie musi wiązać się z wielką przykrością. Ograniczenie palenia i zerwanie nałogu to wyzwania, które z łatwością można zrealizować W jaki sposób? O tym, można poczytać w tej propozycji.

Jeżeli sami chcemy pozbyć się nałogu palenia papierosów, to warto poczytać o metodzie dzięki której uwolnimy się od palenia. Jest tam opisana prosta metoda przyczyniająca się do ograniczenia nałogu lub powodująca jego całkowitą likwidację. Jest to tak prosty sposób, że będziemy zaskoczeni jej łatwością, ale też i logiką, i skutecznością. Tak jak do upieczenia ciasta nie są potrzebne wyliczenia komputerowe, tak i do rzucenia palenia nie wymaga się zbyt skomplikowanych technik. To co wystarczy zrobić to uruchomić i wykorzystać osobistą zdolność do niepalenia. Ta pozycja książkowa z pewnością wielu pomoże rzucić palenie.

“52 wspaniałe pomysły. Rzucić palenie”

“52 wspaniałe pomysły. Rzucić palenie”. To pozycja wydana przez Dom Wydawniczy REBIS.
“Książka za papierosy” jest hasłem przewodnim akcji organizowanej przez DW REBIS i różnorodnych księgarni na terenie całego kraju. Osoby, które oddadzą paczkę papierosów otrzymają od księgarni pozycję książkową.
Światowy dzień zerwania z nałogiem papierosowym do chyba najlepszy moment, by wreszcie szczególnie zadbać o swe zdrowie i samopoczucie i wyrwać się z tytoniowego nałogu. Jak napisano na okładce tej książki – rzucanie palenia to istotnie najważniejsze wyzwanie dla niejednego palacza. Zerwanie z nałogiem z pewnością doda nam lat i chęci do życia oraz życia do lat. Ale najtrudniej jest wszystko zacząć i zrozumieć, że nałóg palenia jest nonsensem biologicznym.

Osoby, które chcą walczyć z nałogiem powinny zaopatrzyć się w te pozycję książkową, by mieć doskonałe wsparcie w rzucaniu palenia. Książka uczy w jaki sposób utworzyć osobisty i niepowtarzalny zestaw technik zrywających z nałogiem, ale także w jaki sposób zminimalizować napięcie wynikające z odstawienia papierosów; wskaże jak postępować, by do nałogu już nigdy nie powrócić.

Rzucić palenie jest wielką sztuką, w jaki sposób tego dokonać? Otóż warto kupić pozycję książkową, poczytać i zastosować się do określonych w nich metod na rzucenie palenia.

Zostaw odpowiedź